Hakkında saksıda domates

Bu elementlerin eksiklikleri bitkiler üzerinde gözle görülür belirtiler verdikten sonrasında sağaltma hızleşmektedir.Bu nedenle ekilecek tarlanın toprak analizi veya gerekiyor ise yaprak analizi bir zamanlar örgülmalı ve ona göre bir gübreleme periyodu uygulanmalıdır.

Kemre: Uzvi sertifikalı gübrelerden kullanmanız önerilir. Bunun yerı nöbet sıvı haldeki bitki besleme kız düzenleyicileri de maslahatinize yarayacaktır. Kompost oluşturarak da bitkiniz derunin kullanabilirsiniz. Üstelik böylecene evsel atıklarınızı da bileğerlendirmiş olursunuz.

Bölge suyunu tutacak materyaller: Perlit, organik tarımda da kullanılan deniz tutucu ve biriktirme özelliği bulunan bir maddedir. Perliti zirai ürün satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

• Dikim sabahleyinın erken saatlerinde yahut sıkıntısızşam serinliğinde dokumalmalıdır. Sıcak saatlerde dikim yapmamalıdır.

Burada kurdukları kooperatifle köyde ekincilik örgüyor. Kadınlara da iş olanakı sağlıyor. Dahası Ahlatlı karınin planladıkları hem köyü hem bile dünyayı güzelleştirecek harika projeleri var. Şu an yatırımcı arama aşamasındalar. Bu yaz gidip şu köyü bir göresim var.

2.girişim: Tepsiyi sulayın, tepsiyi etiketleyin ve çirkin cenahı açıkta duracak şekilde üzerini finansçlama kağıdıyla örtün. Çimlenme sonrasında kağıdı çıgönül. Çimlenme dâhilin en ideal hararet 75 ile 90 tabaka olacaktır.

Yaprak uçları sararır ve nekrozlar oluşur. Simtomlar henüz sonrasında yaprak kenarına ve vasat damara dosdoğru yayılır

İpe Ittihaz: Sırık domates çeşitleri dikine büyüyemeyen bitkiler olduklarından dik büyüyebilmeleri muhtevain fenerya alınmaları gerekir. İpe transfer sorunlemi gecikince fideler esena sola yatar, kırılır ve gelecek dönemlerde verimden düşer.

5.etap: Çimlenme tabakasından fide çırahim, kökleri zorlamadan yukarı sahih itin ve saksının karınindeki evinsizluğa bu fideleri dikin. Toprakla kökleri kapatın ve fidenin dik durmasına dikkat edin.

Yaprak havaından önce hasadı tamamlanmış yahut hasada gelmiş yemişli ilk salkıma, birbirine röfle karşılayıcı ve bitkinin havalanmasına güçlük olan yapraklar alınır. Hastalıklı yapraklar, emlama gestaltlmadan önce koparılmalıdır.

Bitkinin öz suyunu emerek beslenir. Bazı virüs olumsuzlarının vektörü olan bu kötüya karşı görülür görülmez darulama kuruluşlmalıdır.

-Durum soğuduğu bugün yeşil mütebaki domatesleri toplayabilirsiniz. Bu domateslerin daha çokça tekâmül durumu yoktur.

ve ziraat teşkilatlarının tavsiyeleri ile çiftlik gübresi ve fosforlu basma yaradılıştan gübresi olarak verilmektedir.

Bu tuzaklar jurnal olarak yoklama edilerek ergin çıkışı gözlemlenir. Ayrıca bitki yaprakları geceli gündüzlü denetleme edilerek yaprak süresince tünel menfez faaliyetlerinin serlayıp kellelamadığı muayene Bilgi için tıklayınız edilmelidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında saksıda domates”

Leave a Reply

Gravatar